OT Vozzmag - шаблон joomla Окна

Tuesday, 20 October 2020

 

Greek English French German Italian Russian
Europa League: Δύσκολες κληρώσεις για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Europa League: Δύσκολες κληρώσεις για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Σάββατο, 03 Οκτωβρίου 2020 14:49 μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς 0
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ κληρώθηκαν στον 5ο και 6ο όμιλο, αντίστοιχα , του Europa League -Το έργο τους δεν θα είναι εύκολο...
Εύκολη δεν την λες σε καμία περίπτωση, ωστόσο η αλήθεια είναι ότι ακόμη και στο Europa League (που δεν έχει τη λάμψη του Champions League) εύκολη κλήρωση δεν υπάρχει.

Μπορεί να μη μετέχουν στη διοργάνωση πολλά μεγαθήρια, αλλά όταν για παράδειγμα η ΑΕΚ καλείται να κοντραριστεί με την Λέστερ (που έχει ξεκινήσει με 3χ3 στην Premier League επικρατώντας με 5-2 στην έδρα της Σίτι) σίγουρα υπάρχει στο μυαλό των κιτρινόμαυρων και η σκέψη «θα μπορούσαμε να ήμασταν κάπου ελαφρώς καλύτερα».

Σκέψη που εντείνεται κι από την παρουσία της πορτογαλικής Μπράγκα, ενώ η Ζόρια που συμπληρώνει τον όμιλο δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Όσον αφορά τον ΠΑΟΚ, ως είθισται σε όλες του τις κληρώσεις, θα βρει μπροστά του την Αϊντχόφεν την οποία είχε αντιμετωπίσει διαδοχικές χρονιές στις αρχές του 2000, ενώ το βαθμό δυσκολίας στον όμιλο του ανεβάζει η παρουσία της πρώην ομάδας του Γιουσέφ Ελ Αραμπί, Γρανάδα. Μπορεί να είναι πρωτάρα σε ομίλους αλλά είναι μια ισπανική ομάδα... Και φυσικά στον όμιλο υπάρχει και η Ομόνοια, την οποία απέκλεισε ο Ολυμπιακός στα πλεϊ οφς του Champions League.

Αναλυτικά οι όμιλοι:
1ος όμιλος: Ρόμα, Γιουνγκ Μπόις, Κλουζ, ΤΣΣΚΑ Σόφιας

2ος όμιλος: Άρσεναλ, Ραπίντ Βιέννης, Μόλντε, Ντάνταλκ

3ος όμιλος: Μπάγερ Λεβερκούζεν, Σλάβια Πράγας, Χάποελ Μπερ Σεβά, Νις

4ος όμιλος: Μπενφίκα, Σταντάρ Λιέγης, Ρεϊντζερς, Λεζ Πόζναν

5ος όμιλος: Αϊντχόφεν, ΠΑΟΚ, Γρανάδα, Ομόνοια

6ος όμιλος: Νάπολι, Ρεάλ Σοσιεδάδ, Άλκμααρ, Ριέκα

7ος όμιλος: Μπράγκα, Λέστερ, ΑΕΚ, Ζόρια

8ος όμιλος: Σέλτικ, Σπάρτα Πράγας, Μίλαν, Λιλ

9ος όμιλος: Βιγιαρεάλ, Καραμπάγκ, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Σίβασπορ

10ος όμιλος: Τότεναμ, Λουντογκόρετς, ΛΑΣΚ Λιντς, Άντβερπ

11ος όμιλος: ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Ντινάμο Ζάγκρεμπ, Φέγενορντ, Βόλφσμπεργκερ

12ος όμιλος: Γάνδη, Ερυθρός Αστέρας, Χοφενχάιμ, Σλόβαν Λίμπερετς

Οι αγώνες των ομίλων διεξάγονται 22/10, 29/10, 5/11, 26/11, 3/12 και 10/12.

 

Πηγή: .protothema.gr

Διαβάστηκε 672 φορές

Προσθήκη σχολίου

Εγγραφή στο Newsletter

Αναζητηση